معرفی شرکت

تاریخچه تأسیس و فعالیت شرکت

شرکت سیمان عمران انارک به منظور احداث کارخانه سیمان در تاریخ ۱۳۸۱/۱۱/۱۴ تحت شماره ۳۲/۴۱۶۴۱ اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری تأسیس و پس از مطالعات دقیق به کمک مشاورین صنعتی اقدام به تهیه طرح توجیهی و متعاقب آن اخذ موافقت اصولی از سازمان صنایع و معادن استان مرکزی و سایر مراجع و سازمان های ذیربط نمود .
عملیات احداث کارخانه سیمان دلیجان از فروردین ماه ۱۳۸۴ رسما آغاز و ظرف مدت ۳۹ ماه در تاریخ ۱۶ تیر ماه ۱۳۸۷ با حضور وزیر محترم صنایع و معادن وقت افتتاح و بهره بردازی از آن آغاز گردید. ظرفیت اسمی سالانه کارخانه معادل یک میلیون تن سیمان می باشد.

محل کارخانه (موقعیت جغرافیایی)

با توجه به ذخایر غنی مواد اولیه سیمان ، و پیش بینی مسائل زیست محیطی و بازار مصرف ، محل کارخانه در شهرستان دلیجان واقع در استان مرکزی در زمینی به مساحت ۱۵۰ هکتار و به ارتفاع ۱۵۸۰ متر از سطح دریا انتخاب گردید. به دلیل موقعیت جغرافیایی کارخانه، محصولات این شرکت با نام تجاری سیمان دلیجان به بازار عرضه می گردد.

محل کارخانه سیمان دلیجان

تجهیزات خط تولید

در ساخت این کارخانه حدود ۱۰,۰۰۰ تن تجهیزات و ماشین الات به کار رفته که ۲,۵۰۰ تن قطعات اصلی از شرکت های معتبر اروپایی به شرح جدول ذیل خریداری شده و ۷,۵۰۰ تن نیز توسط شرکت های داخلی ساخته و تحویل گردیده است.

تجهیزات خط تولید

آزمایشگاه و کنترل کیفیت

آزمایشگاه کارخانه سیمان دلیجان از طریق ایجاد و اجرای سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه بر مبنای استاندارد بین المللی ISO / IEC 17025:2005 و اصول حرفه ای فعالیت های آزمایشگاهی موفق به کسب گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه از مرکز استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران در آزمون های فیزیکی و شیمیایی شده است . تعیین شاخص های کنترلی مناسب ، بهره گیری از نیروی متخصص و ذی صلاح و تجهیزات مدرن آزمایشگاهی ، راهبردی در راستای تضمین کیفیت نتایج آزمون ها بوده که موجبات سر آمدی کیفیت و رضایت مشتریان محترم را به ارمغان آورده است .

توانمندى هاى و تجهیزات آزمایشگاهی

آزمایشگاه کنترل کیفی کارخانه سیمان دلیجان از شش بخش و به شرح ذیل تشکیل شده است :

۱- آزمایشگاه شیمی

این بخش قادر به انجام آزمون و اندازه گیری عناصر تشکیل دهنده سیمان و مواد خام به روش شیمی تر و مطابق با استاندارد های ASTM ، ISIRI EN می باشد. انجام آزمون بر روی سیمان تحویلی به صورت روزانه و روتین در این بخش صورت می گیرد.

۲- آزمایشگاه فیزیک

این بخش قادر به انجام آزمون های فیزیکی و مکانیکی اعم از تعیین مقاومت فشاری و خمشی ، دانه بندی مواد خام و سیمان ، اندازه گیری میزان نفوذ پذیری هوا در سیمان به روش بلین و … بر اساس استانداردهای ASTM ، ISIRI ، EN می باشد.
این بخش مجهز به دستگاه های میکسر و اندازه گیری مقاومت های فشاری وخمشی از کمپانی Toni Technic آلمان و همچنین دستگاه الکآلپاین از کمپانی Hosokawa ژاپن می باشد.

۳- آزمایشگاه X-Ray

این بخش با بهره گیری از یکی از پیشرفته ترین دستگاه های X-Ray دنیا از شرکت ) Thermo )ARL و سیستم AUTO Prep توانائی آنالیز شیمیایی همزمان ۱۰ عنصر مواد خام و سیمان در طی زمان ۴۰ ثانیه و تنظیم خوراک کوره را دارا می باشد.

۴- آزمایشگاه سیمان چاه نفت و گاز

در این بخش آزمون های مورد نیاز جهت کنترل کیفی تولید انواع سیمان های چاه نفت مطابق با استانداردهای ISIRI ، API انجام می پذیرد. تجهیزات این آزمایشگاه از شرکت های معتبر تامین گردیده است .

۵- آزمایشگاه بتن

ارائه خدمات طرح اختلاط و انجام آزمون های مربوط به بتن بر اساس استاندارد های ISIRI و ASTM بر روی سیمان تولیدی شرکت در این بخش مقدور می باشد .

۶- آزمایشگاه مطالعات میکروسکوپی

این بخش با استفاده از یک دستگاه میکروسکوپ نوری )عبوری ( کمپانی Nikon به مطالعه و بررسی مینرالی بر روی مواد خام و کلینکر به لحاظ کمی و کیفی و همچنین تعیین هموژناسیون و یکنواختی مواد خام می پردازد. لازم به ذکراست این بخش شامل تجهیزات و دستگاه های کامل جهت تهیه مقاطع یکروسکوپی می باشد.

توانمندى هاى و تجهیزات آزمایشگاهی

فروش و صادرات

کارخانه سیمان دلیجان با اتخاذ راهبرد آینده نگر در زمینه فروش و تحویل محصول با کیفیت و با روند پایدار، موفق به دستیابی به اهداف کمی و کیفی مورد نظر شرکت و نیز ثبت رکورد های ویژه ای در مقایسه با واحد های صنعتی مشابه گردیده است. دستیابی به کیفیت و حجم تولید مناسب و تحویل پایدار همراه با برنامه ریزی مناسب در زمینه فروش و بازاریابی باعث اعتماد مضاعف مشتریان محترم و استفاده از محصولات این شرکت در پروژه های ملی ساختمانی نظیر تونل توحید، سد سیمره، سد سیاه بیشه و پروژه های چاه نفت و گاز همچنین صادرات به کشورهایی چون عراق و تاجیکستان شده است.

توانمندی های تولید

شرکت با بکارگیری پرسنل متخصص و نگهداری و راهبری مناسب تجهیزات، ضمن حفظ و ثبات کیفیت توانایی تولید فراتر از ظرفیت اسمی را دارد. وضعیت تولید و مقایسه آن با ظرفیت اسمی شرکت به شرح ذیل می باشد:

فهرست